bia2
13 بهمن 1401 - 19:20

بررسی امکان شماره‌گذاری خودروهای خارجی مناطق آزاد و تردد آنها در سراسر کشور

وزیر صمت گفت: طرحی در دست داریم که بر اساس آن خودروهایی که در مناطق آزاد تردد می‌کنند با شرایطی که هفته آینده اعلام خواهیم کرد، این مجوز را خواهند داشت که شماره‌گذاری شوند و در کل کشور مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدرضا فاطمی امین، اظهار داشت: وضعیت تولید‌ بسیار مناسب است و در بین 10 کشوری که بیشترین تولید فولاد را در دنیا دارند، در نوامبر سال میلادی گذشته، رتبه هفتم را به‌دست آوردیم.

 وی افزود: در سال ۲۰۲۲ میلادی، ‌تولید فولاد در ایران در میان ۱۰ کشوری که به لحاظ میزان فولاد برتر هستند، بیشترین رشد را داشته و ما بیشترین رشد را در میان ۱۰ کشور برتر تولید فولاد داشتیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ‌خودرو‌های مناطق آزاد بیان داشت: در زمینه خودرو طرحی در دولت بررسی و نهایی شده است که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود‌، براساس این طرح، خودروهایی که در مناطق آزاد تردد می‌کنند با شرایطی که هفته آینده‌ اعلام خواهیم کرد، این مجوز را خواهند داشت که شماره‌گذاری شوند و در کل کشور مورد استفاده قرار گیرند که می‌تواند کمکی برای افزایش عرضه در بازار باشد.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015588